לפני שנענה על השאלה, כמה עולה מועדון לבר מצווה נבקש מכם לבצע משימה קטנה שתסייע לכם להבין מול מה אתם עומדים: עשו רשימה של החלומות (אלה שניתנים לביצוע מבחינתכם) יחד עם חתן השמחה, חשבו את מספר המוזמנים, קחו בחשבון מניין הם מגיעים (רחוק=הסעות), ואתם עוד רגע מוכנים.

רשימת מלאי

מסיבת בר מצווה תכלול את הנושאים הבאים: בגדים חדשים עבור כל בני המשפחה כולל בגד חגיגי במיוחד לחתן השמחה, עיצוב השיער של נשות המשפחה, איפור וכל הדרוש. בוק תמונות של חתן השמחה ועוגת מסיבה, ספר אורחים וכלי כתיבה (מומלצים גם מדבקות מדליקות לקישוט) בו יכתבו המוזמנים ברכות בעת כניסתם לאירוע, הזמנות לבר מצווה (עיצוב ומשלוח).

במהלך האירוע ייתכן ויהיה מופע אמנותי שיוכן מבעוד מועד (מצגת, נניח). מעבר למצגת ניתן להוסיף מופע ייחודי: מופע קוסמות ואחיזת עיניים, מופע של בן המצווה עצמו, קטע מוזיקה, מופע הפתעה של בני הכיתה או בני המשפחה ועוד. סדרה שלמה של הופעות לבת מצווה נחסכת מכם אבל מופע אחר אולי יידרש (קחו זאת בחשבון).

מה עוד יהיה ברשימת המלאי? קייטרינג המשלב מנות ראשונות או כיבוד ושתייה בשלב קבלת הפנים, ארוחה עיקרית, קינוחים בתום הארוחה (אחרי המנות העיקריות או לאחר המצגת). הפעלות לבני הנוער כגון משחקים ופינות יצירה שונות המתאימות לגיל, מתנות קטנות בתום הערב לכל אורח.

שאלתם כמה עולה מועדון לבר מצווה?

חשוב שתהיו ברורים לעצמכם. מועדון בר מצווה הוא רק חלק מההוצאה אותה אתם עתידים להוציא. מועדון שכולל תקליטן וקייטרינג יעלה בסביבות 6,000 שקלים ומעלה. מועדון המספק גם עוגה, צלם, בוק, הפתעות לבני הנוער, משחקים ותכנית אומנותית יעלה לפחות 10,000 שקלים ומעלה.

אם תהיו ממש כנים עם עצמכם, כל החבילה הזו של חגיגת בר המצווה עתידה לעלות בין 15,000 שקלים עד 20,000 שקלים, פחות או יותר. כמה עולה מועדון לבר מצווה שאלתם? אולי זו לא השאלה הנכונה לשאול. אולי חשוב להכין רשימה של MUST"" ורשימה של: על מה אפשר לוותר כדי שהאירוע יצא לפועל ואז לענות.

עצה אחרונה לפני תחילת המירוץ

לשאלתכם, כמה עולה מועדון לבר מצווה נענה כי מדובר על מרחב תמרון די רחב. בירור מחירים יכול להוזיל את האירוע, השכרת מקום בו הכול כלול יכול לסייע בטרטור אבל ייתכן כי השכרת כל נושא בנפרד, תהיה זולה יותר.

סגירת תפריט